تاریخ: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

Tolimo

آزمون TOLIMO تولیمو چیست؟

آزمون تولیمو یکی از آزمون‌های استاندارد تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که در ایران و توسط سازمان سنجش طراحی و برگزار می‌شود.

نام این آزمون مخفف عبارت (Test Of Language by the Iranian Measurement Organizations) است.

اگر از متقاضیان شرکت در آزمون دکتری باشید گرفتن نمره خوب در آزمون تولیمو می‌تواند به قبولی شما کمک قابل توجهی کند چرا که برای تحصیل در مقطع دکترا باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان مانند آزمون Tolimo، آزمون TOFEL و یا آزمون MCHE نمره قابل قبول کسب کرده باشید.

لازم به ذکر است که کسب نمره قابل قبول در این آزمون برای افرادی که تمایل دارند از بورسیه اعزام به خارج از کشور استفاده کنند نیز لازم است.

برای آشنایی بیشتر با این آزمون سنجش زبان، با ما همراه باشید.

آزمون تولیمو (Tolimo) شامل چه بخش‌هایی است؟

در جلسه آزمون تولیمو دو دفترچه در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود که یکی از آنها شامل سوالات تشریحی و دیگری شامل سوالات تستی است.

در دفترچه تشریحی آزمون، یک سوال وجود دارد که برای پاسخ دادن به آن ۳۰ دقیقه زمان خواهید داشت. پاسخ این بخش از آزمون باید داخل دفترچه نوشته شود و پاسخ‌نامه جداگانه‌ای برای آن به شما داده نمی‌شود.

این بخش از آزمون تولیمو به بخش نوشتاری آزمون‌های آیلتس و جی‌آر‌ای (GRE) شباهت دارد و نشان‌دهنده مهارت شما در نوشتن متن و مقاله به زبان انگلیسی است.

برای اینکه بتوانید مهارت نوشتاری خود را تقویت کنید لازم است نوشتن مقالات را تمرین کنید و از اساتید زبان بخواهید نوشته‌هایتان را تصحیح کنند تا ایرادات آن برطرف شود.

کسب نمره قابل قبول در این بخش از آزمون تولیمو بدون تمرین زیاد و تلاش مستمر امکان‌پذیر نیست.

سوالات آزمون تولیمو

دفترچه سوالات تستی شامل ۱۴۰ سوال است و از سه بخش تشکیل می‌شود که در ادامه هر یک را شرح می‌دهیم. دقت داشته باشید که پاسخ سوالات این دفترچه باید در پاسخ‌نامه وارد شود.

  • بخش ساختار و نوشتار زبانی (Structure and Written Expression) که ۴۰ سوال دارد و برای پاسخ دادن به سوالات آن ۳۰ دقیقه فرصت دارید.
  • بخش درک مطلب (Reading Comprehension) که شامل ۵۰ سوال است و ۵۵ دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات آن زمان خواهید داشت.
  • درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening Comprehension) که ۵۰ سوال دارد و ۳۵ دقیقه برای پاسخگویی به آنها زمان خواهید داشت. توجه داشته باشید که سوالات این بخش در جلسه آزمون از بلندگو پخش می‌شود و شما تنها یک مرتبه فرصت شنیدن آن را خواهید داشت. پس از گوش دادن به متنی که از طریق بلندگو خوانده می‌شود، باید پاسخ صحیح را در پاسخ‌نامه خود علامت‌گذاری کنید.

نمره آزمون تولیمو چطور محاسبه می‌شود؟

در آزمون تولیمو یک محدوده نمره از ۳۱۰ تا ۶۷۷ تعریف شده است و برای محاسبه آن پس از حساب کردن نمره‌ حاصل شده در هر بخش، ده برابر میانگین نمره‌ها به‌عنوان نمره کل در نظر گرفته می‌شود.

در صورتی که نمره بالاتر از ۶۰۰ بگیرید نتیجه آزمون شما عالی محسوب می‌شود.

اگر نمره‌ای بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ بگیرید یعنی خوب و اگر نمره‌ای بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ دریافت کنید یعنی نتیجه آزمون شما متوسط بوده است. نمره کمتر از ۴۷۹ به معنی نتیجه ضعیف است.

همچنین نمره‌ای که از بخش تشریحی دریافت می‌کنید بین ۱ تا ۶ است و در کارنامه شما کنار نمره کل دریافت شده ذکر می‌شود.

مرکز زبان سبحان با برگزرای دوره های آمادگی جهت شرکت در آزمون تولیمو شمارا تا کسب نمره مورد نیاز در این آزمون همراهی می کند.

شروع دوره های آمادگی آزمون از تاریخ اول تیرماه سال 1400 در گروه های زیر می باشد.

کلاس های تیرماه:

گروه 1

شروع دوره 01/04/1400
سطح شروع مبتدی
تعداد جلسه 25 جلسه
هزینه دوره 1.500.000 تومان
ظرفیت 4 زبان آموز
مدرس دکتر آذرکمند

گروه 2

شروع دوره 15/04/1400
سطح شروع مبتدی
تعداد جلسه 25 جلسه
هزینه دوره 1.500.000 تومان
ظرفیت 4 زبان آموز
مدرس دکتر آذرکمند

لازم به ذکر می باشد که داوطلبینی که از سطح زبانی بالاتری برخوردار هستند و نیاز به دوره های با جلسات کمتر دارند، می توانند بوسیله تماس با مرکز زبان سبحان نسبت به شرکت در کلاس های متناسب با شرایط خود اقدام نمایند.

جهت ثبت نام در دوره ها ، اینجا کلیک و پس از تکمیل فرم اطلاعات، در قسمت توضیحات نوع دوره را وارد نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:
09157585098
09153528659
051-43348058